JAKIE RĘKAWICZKI NA ROWER

05-11-2023

Rękawiczki rowerowe to obowiązkowy element ubioru rowerzysty niezależnie od pory roku. Ich zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie komfortu podczas jazdy oraz ochrona naszych dłoni w razie ewentualnego upadku. Zimą ich dodatkową funkcją jest także ochrona przed chłodnym powietrzem. W ofercie naszego sklepu można znaleźć zarówno letnie, zimowe rękawiczki na rower, krótkie, długie oraz modele dla dzieci. Zapewniamy szeroki wybór rozmiarów, co pozwala na bezproblemowe dopasowanie wybranych egzemplarzy.

RĘKAWICZKI ROWEROWE A PORA ROKU

Latem rowerzyści najchętniej wybierają krótkie modele rękawiczek. Zapewniają one podstawową ochronę w razie upadku oraz komfort nawet podczas upalnych dni. Są również bardzo przewiewne. Odsłonięte palce dodatkowo pozwalają na swobodne trzymanie chwytów. Doskonale sprawdzają się podczas jazdy po szosie oraz typowo rekreacyjnej wyprawy.

Długie rękawiczki rowerowe wbrew pozorom nie są wykorzystywane jedynie w chłodniejsze dni. Obecnie coraz więcej producentów oferuje bardzo przewiewne modele, które doskonale sprawdzą się nawet latem. Zaletą długich rękawiczek jest bardzo dobra kontrola nad hamulcami i zmianą biegów. Wynika to z całkowitego pokrycia powierzchni antypoślizgowym materiałem. Tego typu modele są polecane przede wszystkim osobom, które jeżdżą po górach.

Typowo zimowe rękawiczki rowerowe są najczęściej wyposażone w specjalną membranę, która chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto mają one ciepłe podszycie, gwarantujące komfort nawet podczas ujemnych temperatur.

JAKIE RĘKAWICZKI NA ROWER WYBRAĆ?

Jedną z najważniejszych kwestii, która wpływa na stabilne trzymanie kierownicy jest odpowiednie wypełnienie rękawiczek. Powinno być ono jak najlepszej jakości i znajdować się w górnej i środkowej części dłoni, a także pod kciukiem.

Dobre rękawiczki rowerowe są wyposażone w system wentylacji, który ogranicza pocenie się, przy tym zwiększając przyczepność. Sam materiał powinien być elastyczny i dobrze dopasowywać się do dłoni. Osoby, które często wybierają się na kilkugodzinne przejażdżki mogą zaopatrzyć się w rękawiczki z żelowym wkładem, który zapewnia większą wygodę.